KOSZYKÓWKA:

Muszkieterowie już nie wierzą w play-offy?

Trzy mecze w 2018 r. rozegrali dotychczas II-ligowi Muszkieterowie Nowa Sól. Podopieczni Artura Cielmy nie zaznali jeszcze dotąd zwycięstwa.

Najpierw nowosolanie ulegli na wyjeździe liderowi Górnikowi Wałbrzych. Następnie przegrali u siebie z MKS-em Otmuchów. W miniony weekend ulegli również we własnej hali wiceliderowi tabeli Weegree AZS-owi Politechnice Opolskiej 86:104.

Zdawaliśmy sobie sprawę z siły rażenia przeciwnika. To naprawdę klasowy zespół, z głęboką rotacją, z wieloma doświadczonymi zawodnikami. Zwłaszcza przewaga była widoczna pod koszem. Chcieliśmy wnieść mnóstwo energii w napędzaniu piłki do ataku, chcieliśmy bronić agresywnie, żeby rotacja była większa niż ostatnio. Ten plan realizowaliśmy, ale wyszło doświadczenie. My w ataku w trzeciej kwarcie nie trafiliśmy kilku rzutów, oni zaczęli trafiać i odjechali nam. Zabrakło nam argumentów. Jestem zadowolony, bo pokazaliśmy, że może grać cały zespół, ale z drużyną z Opola nie możemy się obecnie równać.Artur Cielma, grający trener Muszkieterów Nowa Sól

Kluczowa dla losów meczu była trzecia kwarta spotkania przegrana przez Muszkieterów aż 13:36. Jednak nie porażka z opolanami, a wcześniejsza z MKS-em Otmuchów jest bardziej bolesna dla trenera, bo to sąsiad nowosolan w tabeli, który w dodatku na mecz wyszedł prosto z autobusu. Muszkieterowie plasują się na 11. miejscu w tabeli, a trenera Cielmę pytamy, czy wciąż celem drużyny jest awans do fazy play-off.

Przewartościowaliśmy cele. Każdy mecz gramy na maksa, żeby wygrać, a na końcu zobaczymy, gdzie będziemy w tabeli. Chcielibyśmy zagrać w play-offach. Ja sobie przeanalizowałem ostatnią sytuację na chłodno. W stosunku do zeszłego sezonu patrzę na pozytywy. Walczymy na styku w każdym meczu, nie ma porażek 40 punktami. Wierzymy w play-offy,  ale musimy każdy mecz traktować, jakby był na wagę mistrzostwa.Artur Cielma, grający trener Muszkieterów Nowa Sól

W najbliższą środę Muszkieterowie zagrają na wyjeździe z RKKS-em Rawią Rawag Rawicz. Do końca sezonu zasadniczego pozostało 9. kolejek.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: