Mistrz Polski był w tarapatach, ale obronił twierdzę CRS

Stelmet BC Zielona Góra pokonał w sobotę  BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 76:65. To 51. ligowa wygrana w hali CRS.

Zaczęło się jednak od trzęsienia ziemi, bo gospodarze pierwszą kwartę przegrali 12:23. Później rzucili się w pogoń, by w czwartej kwarcie odbić prowadzenie.

Artur Gronek – trener Stelmetu BC Zielona Góra

Liderem zielonogórzan był Armani Moore, który rzucił 17 pkt. Z kolei dla gości najwięcej, 14 „oczek” zdobył Marc Carter. Na gorące przywitanie mógł liczyć natomiast były kapitan Stelmetu, obecnie gracz Stali – Kamil Chanas.

Kamil Chanas – BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Stelmet w  PLK pozostaje na drugim miejscu. W kolejną niedzielę szlagier w Radomiu i starcie z Rosą. Wcześniej jeszcze pożegnanie z Ligą Mistrzów w Zielonej Górze i środowy pojedynek z Proximusem  Spirou Charleroi.