Lokomotywa za szybka dla Stelmetu

Czwartej porażki w lidze VTB doznali koszykarze Stelmetu Enei BC w tym sezonie. Zielonogórzanie przegrali w Krasnodarze z Lokomotiwem Kubań 71:93.

To pierwsza porażka w tym miesiącu koszykarzy z Zielonej Góry. Pierwsze minuty w wykonaniu Stelmetu były udane, ale po dobrej grze Willa Cumingsa i Johnny’ego O’Bryanta to gospodarze objęli prowadzenie i pierwszą kwartę wygrali pewnie 26:14.

W całym meczu, przeważnie przewaga Lokomotiwu kręciła się wokół piętnastu punktów. Rosyjski zespół sprawiał wrażenie kontrolującego losy spotkania. Gdy trzeba, podkręcił tempo i uzewnętrzniał swoje atuty. Te objawiały się m.in. na zbiórkach, które koszykarze Lokomotiwu wygrali. Lepiej, choć nieznacznie prezentowali się też w rzutach 3-punktowych, trafiając 9 prób. Zielonogórzanie tylko trzykrotnie trafili z dystansu. Wszystkie udane próby należały do Jarosława Zyskowskiego.

“Zyzio” i Drew Gordon zdobyli po 22 punkty, czyli razem ponad połowę z dorobku całego zespołu. Wśród gospodarzy najwięcej, 24 punkty rzucił Johnny O’Bryant – 24.

W czwartek Stelmet podejmie w hali CRS Asseco Arkę Gdynia z Adamem Hrycaniukiem w składzie. Ten mecz, w ramach Energa Basket Ligi, o 17:30.