Lekcja koszykówki po katalońsku

Wypełniona po brzegi zielonogórska hala, która w chwili prezentacji była skąpana w biało-zielonych barwach – ten przedmeczowy krajobraz wskazywał, że to mecz, na który wielu fanów Stelmetu BC bardzo długo czekało. Mistrzowie Polski zaczęli odważnie, w piątej minucie po akcji Łukasza Koszarka prowadzili nawet 11:9, ale im dłużej trwało to spotkanie, tym lepiej grali Katalończycy. Po dwóch kwartach Stelmet przegrywał dziewięcioma punktami. Druga połowa była już absolutną dominacją Blaugrany. Gracze Xaviego Pascuala prawie nie mylili się w rzutach za trzy. 17 z 26 prób rzutów z dystansu znajdowało drogę do zielonogórskiego kosza. Niekonwencjonalne zagrania do partnerów serwował doświadczony 36-letni Carlos Arroyo. W całym spotkaniu goście zanotowali 28 asyst!

Koszykarze Stelmetu BC przyznali po spotkaniu, że to była bolesna lekcja koszykówki. Kibice pomeczowe brawa serwowali dla jednych i drugich. Dla gości za koszykówkę na niewyobrażalnym poziomie, dla gospodarzy za walkę, mimo niekorzystnego wyniku, do samego końca.