Łatwo nie było, ale Stelmet zwycięski

Mistrzowie Polski z czwartym zwycięstwem w PLK. W sobotę podopieczni Artura Gronka pokonali King Szczecin 87:81.

Mecz od pierwszego gwizdka toczył się na bardzo dużej intensywności gry jednych i drugich. Goście szybko złapały trzy faule, jednak cały czas napierali, na tyle silnie, by po 5 minutach prowadzić 15:9. W dalszych minutach pierwszej odsłony nie było wcale lepiej, goście powiększyli przewagę do wyniku 28:19.

Na początku drugiej kwarty Stelmet zwarł szyki, obrona stała się szczelniejsza, a strata do Wilków malała z akcji na akcje.  Bardzo dobry początek zawodów miał będący w wysokiej dyspozycji Nemanja Djurisic oraz Adam Hrycaniuk. Ten drugi dobrą robotę wykonywał zarówno w obronie, jak i na zbiórkach pod koszem rywali.  Ostatecznie przyjezdni wygrali pierwszą połowę 45:42, jednak ku uciesze kibiców miejscowi wrócili do gry.

Na otwarcie trzeciej kwarty gospodarze dostali małego prztyczka w postaci 0:5 od Wilków, by po chwili odwdzięczyć się takim samym zrywem.  Dalsze minuty to ciągłe bicie głową w mur przez miejscowych. Stelmet walczył, próbował, a goście i tak byli 5-8 „oczek” z przodu.  Do momentu aż ciężar gry wziął na siebie Łukasz Koszarek i zielonogórzanie wyrównali straty. Po chwili chyba po raz pierwszy w tym sezonie w łaski kibiców wkupił się Igor Zaytsev i na minutę przed końcem trzeciej kwarty Stelmet wyszedł na prowadzenie.

W ostatniej kwarcie hala CRS dosłownie wrzała. Walka punkt za punkt, remisy, zwroty akcji w prowadzeniu i twarda walka do końca. Żadna z ekip nie uciekła przez prawie całą kwartę na więcej niż 4 punkty przewagi. W ostatniej minucie Stelmet zdecydował się na obniżenie składu i przyśpieszenie gry w której duże role odegrali James Florence i Armani Moore. Nerwówkę w końcówce dużo lepiej znieśli miejscowi i  po bardzo ciekawym meczu Stelmet wygrał 87:81.