Lanie, czyli nic nowego w VTB

Kolejną wysoką porażkę dopisali do swojego dorobku w lidze VTB koszykarze Stelmetu Enei BC. Zielonogórzanie przegrali w niedzielę na wyjeździe z Niżnym Nowogrodem 61:101.

Im dalej w las, tym było ciemniej. Pierwsza kwarta w wykonaniu Stelmetu była jeszcze w miarę obiecująca. Zielonogórzanie dotrzymywali kroku i po pierwszych dziesięciu minutach przegrywali 4 punktami.

Z każdą kolejną minutą drugiej kwarty przewaga miejscowych jednak rosła. Jeszcze pół minuty przed przerwą Stelmet przegrywał 33:44, ale w ostatnich sekundach pierwszej połowy po „trojce” trafili najskuteczniejsi w szeregach rywali: Artiom Komolov i stary znajomy zielonogórzan Vladimir Dragicević, w efekcie różnica przed zmianą stron sięgnęła 17 „oczek”.

Po przerwie Stelmet na tle rozpędzonych Rosjan wyglądał jeszcze gorzej. Zielonogórzanie seryjnie popełniali błędy, w całym meczu zanotowali 22 straty. W ostatniej kwarcie Niżny Nowogród, ku uciesze swoich fanów skutecznie zawalczył o przekroczenie bariery stu punktów. Dla ekipy Igora Jovovicia to piąta z rzędu porażka w lidze VTB, a trzecia kolejna, w której rywale osiągają przeszło setkę.