Koszarek bez sentymentu

Niedzielny mecz w przeciwieństwie do kilku poprzednich rozpoczął się od zdobyczy punktowej Stelmetu za trzy pocelował Walter Hodge, a po chwili dwa oczka dołożył Oliver Stević (17 pkt. i 9 zb. w całym spotkaniu). Gdy Łukasz Koszarek zdobył pierwsze punkty w barwach swojego nowego klubu zielonogórzanie prowadzili już 14:4. Pierwsza kwarta została zdominowana przez gospodarzy, którzy zagrali z ogromnym zaangażowaniem i z dużą intensywnością.

Marcin Sroka ostatnio na boisku nie przypomina siebie

W drugiej partii obie drużyny skupiły się na walce w strefie podkoszowej i nie zawsze w tej walce chodziło o zdobycie piłki. Efektem tego była ponad dwuminutowa niemoc strzelecka i aż dziewięć popełnionych fauli (Stelmet 4, APG 5). Asseco mozolnie, ale skutecznie odrabiało straty. Druga kwarta zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 17:9, a po połowie meczu Stelmet prowadził 38:33.

Druga połowa rozpoczęła się od festiwalu trójek. Zza linii 6,75 trafiali Przemysław Zamojski,Krzysztof Roszyk i Robert Witka dla APG oraz Łukasz Koszarek dla biało – zielonych. Podopieczni Michailo Uvalina w ostatnich minutach trzeciej kwarty włożyli sporo sił w grę obronną co pozwoliło na utrzymanie trzypunktowego prowadzenia 57:54.

Na osiem minut przed zakończeniem spotkania zespół Andrzeja Adamka wyszedł po raz pierwszy na prowadzenie 58:57. Do akcji wkroczył Koszarek, który wbrew swoim słowom tuż po przybyciu do Winnego Grodu przejął kontrolę nad grą Stelmetu. Zazwyczaj końcówki należą do Hodge'a jednak w tym wypadku było inaczej. "Koszar" najpierw celną trójką  wyprowadził Stelmet na 66:65, a później praktycznie do końcowej syreny rozbijał obronę APG skutecznymi akcjami dwupunktowymi. W ostatniej odsłonie nowy nabytek zielonogórskiego klubu zdobył 11 z 19 punktów rzuconych w całym spotkaniu.