Klęska Stelmetu w Rosji

41 punktów w 40 minut – liczby mówią wszystko o starciu biało-zielonych w Krasnodarze z Lokomotiwem Kubań. Stelmet Enea BC zagrał swoje najgorsze spotkanie w lidze VTB i przegrał 41:73.

W pierwszej połowie obydwa zespoły grały ospale. Jedni i drudzy mieli problem z egzekucją w ataku. Dość powiedzieć, że wynik do przerwy to ledwie 27:22. Tyle, że miejscowi wrzucili wyższy bieg po zmianie stron i zaczęli seryjnie zdobywać punkty, szybko dobijając do 20 “oczek” przewagi w trzeciej kwarcie. Kanonada trwała także w ostatnich 10 minutach, a Stelmet z każdą kolejną akcją czy to w ataku, czy w obronie wyglądał na coraz bardziej bezradny i wyczekujący końca spotkania. W barwach biało-zielonych najwięcej punktów rzucił Eric Griffin. Amerykanin w swoim drugim meczu dla Stelmetu zdobył 11 punktów. Rzutowo zielonogórzanie wypadli wręcz zawstydzająco, notując z gry zaledwie 24-procentową skuteczność (9 na 37 za 2 pkt., i 4 na 17 za 3). To ósma porażka w dziesiątym meczu zespołu Igora Jovovicia w lidze VTB.