Kazachowie wygrywają w Zielonej Górze. “Nie graliśmy mądrze”

To była nieustanna pogoń, która nie zakończyła się sukcesem. Stelmet Enea BC Zielona Góra przegrał swój pierwszy domowy mecz w Zjednoczonej Lidze VTB. Lepsza od zielonogórzan okazała się kazachska Astana, która wygrała w poniedziałek w Zielonej Górze 91:82.

Goście objęli prowadzenie od początku, grając konsekwentnie w ataku i zdecydowanie w obronie. Stelmet po przerwie po trójce Łukasza Koszarka zdołał się zbliżyć na sześć punktów, ale w kolejnych pięciu minutach rywale zanotowali serię 16-0.

Nie graliśmy mądrze, nie graliśmy twardo i te dwie rzeczy spowodowały, że Astana, która jest solidną drużyną, ma solidnych zawodników trafiła rzuty i odskoczyła na różnicę, że nie było jak dogonić. Było kilka momentów, gdy zbliżaliśmy się, ale zawsze czegoś zabrakło. To zespół z europejskim potencjałem i z takimi drużynami trzeba być skoncentrowanym przez 40 minut. Nie możemy zaczynać tak słabo, bo wtedy nawet u siebie ciężko wygrać.Łukasz Koszarek

Łukasz Koszarek za 3 pkt. rzucał ze 100-procentową skutecznością. Kapitan Stelmetu zdobył 16 pkt., tyle samo co Boris Savović, co było najlepszym wynikiem w zespole zielonogórzan. Koszarek zmaga się jednak z przeziębieniem, podobnie jak Adam Hrycaniuk. “Bestia” po serii udanych akcji w trzeciej kwarcie nieoczekiwanie opuścił boisko.

Ten początek troszeczkę nam się nie udał, co miało wpływ na dalszą grę, później jeszcze ten atak, w którym było dużo rwanych akcji, dużo pojedynków jeden na jeden i tak się nie da wygrać meczu. Choruję od paru dni, jestem na lekach i po paru minutach odcięło mi prąd. Nic poważnego, mam nadzieję, że za chwilę wszystko będzie ok.Adam Hrycaniuk

Liderami gości byli Amerykanie: J.J. O’Brien zdobył 23 punkty, a Anthony Clemmons 18. Astana wygrała swój trzeci mecz w tym sezonie w Lidze VTB, Stelmet po raz drugi przegrał. Jutro zielonogórzanie w ramach Energa Basket Ligi zmierzą się w hali CRS z TBV Startem Lublin. Ten mecz o 19:00.