Kapitalny Gecevicius! Kapitalny Stelmet!

Po bardzo efektownym meczu Stelmet BC Zielona Góra odniósł drugie zwycięstwo w europejskich pucharach, pokonując włoski Sidigas Avellino 90:79. Mistrzowie Polski zagrali najlepszy mecz w ataku w tym sezonie!

Pierwsze minuty należały do gości, którzy wyszli na szybkie 5:0. Stelmet szybko dotrzymał kroku i do końca pierwszej kwarty trwała walka kosz za kosz. Po pierwszych 10 minutach minimalnie lepsi byli goście, którzy prowadzili 21:19. W drugiej kwarcie żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na większe niż czteropunktowe prowadzenie. W Stelmecie od początku meczu pierwsze skrzypce grali Vlad Dragicevic i Thomas Kelati.

Po zmianie stron w połowie trzeciej kwarty zawodnicy trenera Gronka zanotowali run 8:0 i wyszli na pierwsze wyraźne prowadzenie. Z każdą chwilą coraz lepiej prezentował się też nowy nabytek Stelmetu Martynas Gecevicius.

Na początku ostatniej kwarty goście zbliżyli się na 5 „oczek” i to był koniec nerwów. Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali 90:79! Za tydzień Stelmet zagra w Ostendzie, zaś wcześniej, bo już w piątek, 3 listopada do hali CRS przyjedzie Miasto Szkła Krosno. Początek meczu o 19:00.

Relacja: Łukasz Ostrowski