Dwa razy +20

Dwa mecze półfinału play-off Tauron Basket Ligi za nami. W Zielonej Górze twierdza CRS stoi nie tknięta. Stelmet BC prowadzi z Energą Czarnymi 2:0.

W piątek mistrzowie Polski pokonali słupszczan 93:73. Wczoraj też wygrali różnicą dwudziestu punktów – 87:67.

Karol Gruszecki – Stelmet BC Zielona Góra

Oba spotkania, mimo, że skończyły się identyczną przewagą dwudziestu punktów miały inny przebieg. W pierwszym spotkaniu Stelmet przewagę zbudował w końcówce, gdy goście mieli już problemy z faulami. W niedzielę zielonogórzanie odjechali już w trzeciej kwarcie.

Donaldas Kairys – trener Energi Czarnych Słupsk

To opinia szkoleniowca gości Donaldasa Kairysa, który pierwszego meczu nie dokończył, w drugiej kwarcie za zbyt agresywną reakcję na jedną z decyzji sędziowskich, został odesłany do szatni.. Zadowolony po obu meczach był za to trener zielonogórzan Saszo Filipovski, który wystawił  swoim podopiecznym ocenę i mówił też o… zmianie fryzury.