Doświadczenie + szczęście = triumf

Od mocnego uderzenia mecz rozpoczęli zielonogórzanie, którzy narzucili swój styl gry młodym zawodnikom z Warszawy. Dało to efekt w postaci pokaźnej przewagi pod koniec pierwszej kwarty. Na tablicy widniał wtedy wynik 25:14 dla Intermarche Zastalu.

Druga kwarta to okres bardziej ospałej gry zielonogórzan, którzy pozwolili Polonistom na bardziej swobodną grę. Dzięki temu warszawianie zdobyli 8 punktów z rzędu i zmniejszyli swoją stratę do Zastalu do 5 oczek. Ostatnie punkty w tej kwarcie zdobyli zielonogórzanie, którzy po trójce Łukasza Wiśniewskiego prowadzili w meczu 43:35.

Druga połowa spotkania to zupełnie inny obraz gry. Warszawianie poprawili grę w obronie,  a Zastalowcy zaczęli popełniać masę błędów. W trzeciej kwarcie zawodnicy Polonii bardzo szybko odrobili stratę do Zastalu i objęli prowadzenie 53-51. Od tego momentu mecz stał się bardzo wyrównany. Świadczy o tym wynik 62:58 dla Intermarche Zastalu. Dramatyczna czwarta kwarta zakończył się wynikiem 75:75, co zwiastowało dogrywkę.

Ta część meczu pokazała jak ważni w sporcie są doświadczeni zawodnicy i odrobina szczęścia. Leszek Karwowski po stronie Polonii i Paweł Wiekiera w Zastalu wzięli na siebie ciężar gry w tej fazie spotkania. Jednak bohaterem Zastalu został Łukasz Wilczek, który przy stanie 89:87 dla gospodarzy w ostatniej sekundzie zdobył 2 punkty i doprowadził do kolejnej dogrywki. Poklask dla Wilczka tym większy, że zrobił to stojąc tyłem do kosza.

Druga dogrywka toczyła się już pod dyktando, zielonogórzan którzy stopniowo zwiększali prowadzenie. Młodym zawodnikom z Warszawy zabrakło sił i doświadczenia, co w końcówce bardzo dobrze potrafili wykorzystać zielonogórzanie, którzy ostatecznie zwyciężyli 108:95.

Polonia 2011 Warszawa – Intermarche Zastal Zielona Góra 95:108 (14:25, 21:18, 23:19, 17:13, 14:14, 6:19)

Polonia 2011: Pamuła 23(4), Berisha 19(2), Śnieg 14, Karwowski 13(1), Lewandowski 12(1), Jankowski 5(1), Bartosz 4, Sulima 4, Kołowca 1, Mokros 0
Zastal: Wiekiera 37(4), Wiśniewski 27(3), Sarzało 18(2), Chodkiewicz 10(1), Wilczek Ł. 10(1), Rajewicz 5, Taberski 1, Wróbel 0, Wilczek M. 0.

Autor: Krystyna Górnicka