Długo na to czekaliśmy. Stelmet w końcu wygrywa w lidze VTB! Świetna trzecia kwarta

Po dwóch miesiącach koszykarze Stelmet Enei BC dopisują piątkę do licznika zwycięstw w lidze VTB. W piątkowe popołudnie biało-zieloni pokonali na wyjeździe rosyjską Parmę Perm 92:72.

Po pierwszej kwarcie niewiele wskazywało na to, że ze wschodu zielonogórzanie wyjadą z kompletem punktów, bowiem gospodarze prowadzili wówczas 29:14. Z każdą kolejną minutą Stelmet wyglądał jednak lepiej w defensywie, w ataku przodował m.in. Żeljko Sakić, który już do przerwy wywalczył 15 punktów, a zawodnicy Igora Jovovicia po pierwszej połowie tracili tylko 2 “oczka”.

Trzecia kwarta była jedną z najlepszych w wydaniu gości w ciągu ostatnich tygodni. Zielonogórzanie wygrali tę część, aż 22:5 i na ostanie dziesięć minut wychodzili pewnie prowadząc 69:54. Ostatecznie m.in. dzięki mądrej grze w obronie Stelmet wygrał dwudziestoma punktami.

W ekipie Igora Jovovicia z 19 “oczkami” mecz zakończył Darko Planinić. O trzy mniej miał w ekipie z Rosji Eigirdas Zukauskas.

Już w poniedziałek zielonogórzanie rozegrają kolejne spotkanie w lidze VTB. Tym razem rywalem będzie zespół Chimki Moskwa, który w grudniu wygrał w hali CRS 97:74. Początek meczu o 19.

Parma Perm – Stelmet Enea BC Zielona Gora 72:92 (29:14; 20:33; 5:22; 18:23)