Długa podróż koszykarzy i zwycięstwo rzutem na taśmę. Relacja z ostatnich minut

Końcowe minuty meczu. Relacja Mariusza Malinowskiego

Kamil Chanas (kapitan Stelmetu)

Pierwsza kwarta w wykonaniu naszych graczy była dobra ale tylko do 4 minuty. Potem zaczęły się  schody i po kilku nie udanych akcjach w ataku przegrywaliśmy po 10 minutach gry 15:19. Druga odsłona to wciąż duże problemy w ofensywie. Mimo dobrej postawy w obronie i kilku przechwytów nie potrafiliśmy skończyć ataku. Taka a nie inna dyspozycja sprawia ,że zielonogórzanie do przerwy przegrywali 15 pkt. Druga część meczu to zdecydowanie lepsza gra naszych zawodników. Na parkiecie pojawił się Marcin Sroka, który zdobył 7 „oczek”. Jego waleczność miała wpływ na wynik. Sroka wywalczył kilka przewinień oraz dorzucił kilka zbiórek. Lepszy wiatr napłynął jednak w ostatniej kwarcie.  Podopieczni Mihailo Uvalina mieli do odrobienia 10 pkt. Pogoń przez całe 8 minut zmniejszyła straty do trzech. Nerwową końcówkę jednak lepiej wytrzymali zielonogórzanie.