KOSZYKÓWKA:

Czołg wyjechał, kolejny Chorwat przyjechał. Zmiany w Stelmecie

Sporo dzieje się w Stelmecie Enei BC Zielona Góra w ostatnich kilkunastu dniach. Przetasowań w drużynie ciąg dalszy. Tym razem bezpośrednio pod koszem.

Do drużyny dołącza Darko Planinić. To kolejny Chorwat, pozyskany w tym tygodniu przez Stelmet. Wcześniej, w środę klub poinformował o związaniu się z Željko Šakiciem. Planinić ma 27 lat, mierzy 211 cm i występuje na pozycji środkowego. Ostatnio grał we włoskim Dinamo Sassari. W CV ma także występy w Herbalife Gran Canaria, Laboral Kutxa, Buducnost Podgorica czy Maccabi Tel Aviv. Zastąpi na tej pozycji Franka Hassella. “Czołg” nie wytrzymał nawet do rozpoczęcia sezonu.

– Darko Planinić jest zawodnikiem, który wniesie wysoką jakość, siłę i umiejętności. Pierwszy raz chcieliśmy go ściągnąć do Zielonej Góry już w 2013 r. Wtedy się nie udało, ale co się odwlecze to nie uciecze. Cieszę się, że teraz będziemy mieć go w zespole. Postanowiliśmy rozwiązać umowę z Frankiem. Dał się poznać jako bardzo fajny człowiek i rozstajemy się w przyjaznej atmosferze. Dziękujemy mu za ciężką pracę podczas okresu przygotowawczego i życzymy mu powodzenia w dalszej karierze – powiedział na oficjalnym serwisie Stelmetu Enei BC Janusz Jasiński właściciel klubu.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: