Beniaminka Stelmet miał pod pełną kontrolą

Stelmet Enea BC Zielona Góra nie dał szans beniaminkowi Energa Basket Ligi. Biało-zieloni pokonali wczoraj w Stargardzie Spójnię 85:59.

Zielonogórzanie tym samym dopisali do swojego dorobku dziewiątą wygraną w polskiej lidze. Stelmet w Stargardzie dominował od początku. Do przerwy zielonogórzanie mieli na koncie 21 punktów przewagi. Gospodarzom przez chwilę udało się zmniejszyć różnicę w trzeciej kwarcie – wtedy Spójnia do Stelmetu zbliżyła się na 11 punktów. Ostatnie minuty to znów pełna kontrola gry w wykonaniu zielonogórzan, w zespole których najwięcej 18 „oczek” rzucił Darko Planinić. Chorwat nie dokończył jednak meczu ze względu na kontuzję, której doznał pod koniec trzeciej kwarty. Jak poważny jest to uraz, będzie zapewne wiadomo dziś. Stelmet w środę gra kolejny mecz na wyjeździe. Tym razem w Dąbrowie Górniczej z MKS-em.