Ależ oni grają! Stelmet rządzi w Energa Basket Lidze!

Po raz 9. z rzędu, a po raz 10. w sezonie. Stelmet Enea BC Zielona Góra cały czas na zwycięskim kursie w Energa Basket Lidze! W środowy wieczór podopieczni Žana Tabaka wygrali w Stargardzie ze Spójnią 96:76.

To kolejny imponujący w liczbach mecz zielonogórzan. Stelmet trafił ponad 62% rzutów z gry. Aż 13 prób z dystansu znalazło drogę do kosza. Liczba przeszło 20 asyst to znak firmowy zielonogórzan. W Stargardzie licznik zatrzymał się na 22. Mecz w olbrzymiej większości toczył się pod dyktando Stelmetu. W drugiej połowie gospodarze najbliżej zielonogórzan byli na początku czwartej kwarty, gdy różnica pomiędzy zespołami wynosiła 11 punktów.

Staraliśmy się walczyć, szukaliśmy szukać różnych rozwiązań. Zespół z Zielonej Góry był super nastawiono rzutowo. W tym momencie, kiedy ta przewaga urosła do 25 punktów, to by mieli 10 celnych rzutów za 3 pkt., na 13 prób. W dalszym ciągu to już było 3 na 12. Niemniej jednak walczyliśmy.Jacek Winnicki, trener Spójni Stargard

Dla Stelmetu to kolejny mecz po wyczerpującej podróży i ciężkim pojedynku w lidze VTB.

Może to wygląda na łatwe zwycięstwo, ale takie nie jest. Zagraliśmy naprawdę bardzo dobre spotkanie, przeciwko zespołowi, który w ostatnim miesiącu niemal całkowicie się zmienił. To dobra drużyna, z dobrym trenerem. Jestem pewien, że w przyszłości, kto tu nie przyjedzie będzie miał ciężko. Zdecydowanie też uważam, że gospodarze nieraz wygrają tutaj z dużymi zespołami. Nie jest łatwo grać dzień po dniu, bez treningu, po tak długiej podróży rywalizować na maksa – z maksymalnym wysiłkiem.Žan Tabak, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra

W Stargardzie najwięcej punktów dla zielonogórzan, 22 rzucił Tony Meier. W niedzielę o 18:00 Stelmet podejmie w ramach ligi VTB Tsmoki Mińsk.