KOSZYKÓWKA:

38. zwycięstwo Stelmetu i setka trenera

Mistrzowie Polski pewnie pokonali BM Slam Ostrów Wielkopolski 84:63. Był to zaległy mecz 13. Kolejki Tauron Basket Ligi.

W czwartkowy wieczór do hali mistrzów Polski przyjechał beniaminek z Ostrowa znajdujący się obecnie na trzynastej pozycji w rozgrywkach Tauron Basket Ligi. Z trzynastym numerem także mogliśmy zobaczyć w obozie gości Marcina Srokę, który przez trzy sezony reprezentował szeregi biało- zielonych.

Stelmet od pierwszych minut nie miał problemu z przyjezdnymi, dzięki dwóm trójkom z rzędu Przemysława Zamojskiego gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. W piątej minucie meczu na boisku zaczęli się już pojawiać zmiennicy w szeregach mistrza Polski.

Dziesięć „oczek” przewagi wypracowanych po pierwszej kwarcie, uśmiechy na boisku i ławce rezerwowych pozwalały spokojnie patrzeć na dalszą część meczu w wykonaniu drużyny z Zielonej Góry.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:27 dla Stelmetu, a wiodącymi postaciami w naszych szeregach byli Adam Hrycaniuk i Zamojski. Gospodarze także dzięki głębi składu zdobyli w tej części meczu 25 punktów za sprawą samych zmienników.

Po zmianie stron, scenariusz układał się podobnie, Stelmet kontrolował bezpieczną przewagę, a gdy tylko coś szło nie tak po myśli trenera Filipovskiego ten od razu prosił o czas. W szeregi Mistrzów Polski czasami wkradały się momenty rozluźnienia, ale wynik do samego końca nie był zagrożony.

Spotkaniem z ze Stalą gospodarze zakończyli fazę zasadniczą w swojej hali.

Adam Hrycaniuk – Stelmet BC Zielona Góra

Saszo Filipovski – trener Stelmetu BC Zielona Góra

Zoran Sretenović i Marcin Sroka – BM Slam Ostrów Wlkp.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: