SportSPORT:

Jazda po bandzie, czyli bachanaliowy turniej unihokeja

Tydzień bachanaliowy dobiegł końca. Wczoraj odbywały się koncerty i imprezy sportowe, kończące tegoroczne studenckie święto. Ostatnim sportowym wydarzeniem był turniej unihokeja.

W zawodach mógł wziąć udział każdy, nie tylko osoby zajmujące się tą dyscypliną na co dzień.

Skupiamy się generalnie na osobach, które trenują. Miejsce u nas znajdą też osoby, które nawet nie miały styczności z tym sportem. To jest taka popularyzacja sportu, przez takie mini-turnieje, gdzie studenci mają pewną możliwość, nie potrzebują profesjonalnego sprzętu i profesjonalnych strojów. Jesteśmy otwarci na każdą osobę i każda osoba może przyjść spróbować. Uważam, że jest to świetny pomysł.Tobiasz Bartyzel, organizator turnieju

Istotne jest to, że w tegorocznych zawodach udział brało kilku kadrowiczów. Dwóch z nich, Krystian Ochota oraz Nikodem Gawroński, reprezentowali nas na MŚ w Halifax, w Kanadzie. Warto także dodać, że pośród grających znalazł się także reprezentant kadry seniorów, Dawid Korpan. Uczestnicy turnieju, cieszyli się możliwością zagrania z doświadczonymi zawodnikami.

Jest to mój debiutancki turniej, jestem tu pierwszy raz. Wybrałem dosyć silną ekipę, mamy zawodników z Babimostu, w tym jednego kadrowicza U-19, więc liczymy na minimum podium. Organizacyjnie było dużo przygotowań, był cały plan zwiezienia band z Chynowa, a jeśli chodzi o treningi, to każdy we własnym zakresie, na swoim własnym treningu.Konrad Roślik, zwycięzca turnieju

Turniej zwyciężyła drużyna Megawonsz14.5. Należy też dodać, że trzech zawodników z naszej sekcji zostało powołanych na konsultacje do kadry. Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za przyszłych kadrowiczów.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: