AZS:

Zmoknąć można nie tylko na dworze! Wodne imprezy to stały punkt Bachanaliów

Pogoda za oknami nie sprzyja imprezom plenerom. Tak się składa, że akurat w tym czasie zmoknąć można było także na basenie przy ul. Wyspiańskiego, gdzie odbyły się dwie pływackie imprezy. Wszystko w ramach tegorocznych Bachanaliów.

Pierwszą z nich były zawody drużynowe. Zgłosić mógł się każdy student, choć najchętniej zapisywali się ci, z kierunku wychowanie fizyczne.

Są to zawody drużynowe, ale najłatwiej zebrać się studentom wychowania fizycznego. Wygrała drużyna z pierwszego roku. Sędziami byli studenci specjalizacji pływackich. Jest to połączenie takich zajęć i dobra zabawa, bo konkurencję były różne.Mieliśmy pływanie na materacach, z makaronem, czy z deską. Chodzi o to, żeby było trochę śmiechu.dr Tomasz Grzybowski - jeden z organizatorów ze Studium Wychowania Fizycznego UZ

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się UZ Aqua Show. Tym razem, bezpośrednio po zmaganiach drużynowych do wody weszli, studenci i studentki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Impreza, która polega na wykonywaniu prostych ćwiczeń w wodzie wystartowała po raz szósty.

UZ Aqua Show cieszy się coraz większą popularnością wśród panów. Na szczęście mamy ich coraz więcej. Co do tegorocznej frekwencji wiem, że zapisało się więcej osób, niż w roku ubiegłym.Marta Dalecka, trener boccia, kierownik sekcji Osób Niepełnosprawnych KU AZS UZ

Sportowa część Bachanaliów to kulminacja pracy dla osób związanych z zielonogórskim AZS-em.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: