AZS:

Zadecydowało 28 głosów! Zacięta walka o tytuł najpopularniejszego sportowca UZ

Nagroda najpopularniejszego sportowca Uniwersytetu Zielonogórskiego w tym roku dla unihokeisty! Rafał Werstler zwyciężył w plebiscycie organizowanym przez zielonogórski AZS przy okazji Bachanaliów.

Nagrodę odebrał w czwartek, na scenie stadionu uniwersyteckiego. W wyścigu po tytuł wyprzedził z 553 głosami: piłkarza ręcznego Huberta Kulińskiego (525), przedstawicielkę sekcji osób niepełnosprawnych w pływaniu Wiktorię Komorowską (373), siatkarza Mateusza Stefanowicza (213) i tenisistę stołowego Kamila Nalepę (12).

Wysyłałem do wszystkich znajomych na Facebooku wiadomości, że zostałem nominowany w plebiscycie. Czułem się dumny, to było moim marzeniem, chciałem zostać zauważonym.Rafał Werstler

To trzecia edycja plebiscytu, rekordowa pod względem oddanych głosów. Klasyfikacja zmieniała się wielokrotnie.

Było bardzo ciekawie. Kładłem sie spać o 2 w nocy i sprawdzałem, jak to wygląda, bo były minimalne różnice. Piłkarz ręczny jeszcze rano w ostatnim dniu wyszedł na prowadzenie, ale Rafał Werstler pozamiatał na finiszu i ostatecznie zwyciężył różnicą 28 głosów.Dawid Piechowiak, kierownik biura klubu AZS UZ

Ponadto Kamil Nalepa otrzymał nagrodę im. dr. Czesława Makutynowicza, dla najlepszego sportowca naszej uczelni, zaś a puchar za zwycięstwo w Uniwersyteckiej Lidze Futsalu odebrały “Hefalumpy”. Zdjęcia z wręczenia nagród poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: