Dublet szczypiornistów na koniec sezonu!

Srebro w kategorii uniwersytetów i brąz w “generalce” – to dorobek szczypiornistów Uniwersytetu Zielonogórskiego w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w Opolu!

Zielonogórzanie zaczęli od wygrania fazy grupowej. W niej pokonali Politechnikę Świętokrzyską Kielce 27:24, następnie lubelski Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej 24:19, aż w końcu akademikom z Grodu Bachusa uległa Politechnika Łódzka.

W walce o final four Uniwersytet Zielonogórski pokonał SGH Warszawa 34:21. W niedzielnym półfinale zielonogórzanie przegrali jednak ze stołeczną Akademią im. Leona Koźmińskiego 21:25 (10:13). Brąz w klasyfikacji generalnej zdobyli po tym, jak wygrali w meczu o trzecie miejsce z AGH Kraków 29:20.

Teraz, po zakończeniu rozgrywek rozpoczną się rozmowy z zawodnikami na temat ich przyszłości w klubie.