Zabrakło punktu do czwórki. Siatkarze zakończyli sezon

W połowie lutego wakacje? Tak! Mają je siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy sezon w II lidze skończyli na piątym miejscu, czyli takim, które nie daje ani fazy play-off, ani konieczności gry w fazie play-out.

Miejsce dające bezpieczne utrzymanie, ale nie dające awansu do czwórki akademicy przed sezonem wzięliby w ciemno, ale z przebiegu sezonu odczuwają niedosyt. Mówił o tym w Szatni Akademików Mateusz Ruciński, kapitan zielonogórzan, który najbardziej żałował przegranego u siebie starcia z Aquą-Zdrój Wałbrzych. Była to pierwsza porażka AZS-u w rozgrywkach II ligi.

Wcześniej AZS odniósł cztery zwycięstwa i na początku sezonu niespodziewanie prowadził nawet w grupie IV drugoligowych zmagań.

W sobotę akademicy rozegrali ostatnie spotkanie w sezonie. W meczu kończącym rundę zasadniczą wygrali w Sycowie z ostatnim w tabeli Rośkiem 3:1. Takim samym wynikiem zakończyło się również starcie Sobieskiego Areny Żagań z MUKS-em Ziemią Milicką, co znaczyło tyle, iż miejsca w czwórce dla zielonogórzan zabraknie.