Z piekła do nieba! Jeszcze tylko Międzyrzecz i koniec roku

Siatkarze AZS-u udanie zrewanżowali się UKS-owi Kołobrzeg wygrywając na wyjeździe 3:2. Zwycięstwo o tyle cenne, że gospodarze prowadzili już dwoma setami.

Początek pierwszego seta należał do kołobrzeżan, którzy wygrywali 8:1. Przy stanie 17:10 trener AZS-u Krzysztof Dobek poprosił o czas i to prawie okazało się zbawienne, bowiem w końcówce seta akademicy do rywali doskoczyli, ale wygrana 25:22 powędrowała na stronę gospodarzy.

Druga część rozpoczęła się podobnie do pierwszej. W połowie seta AZS doprowadził do remisu, udało się nawet wyjść na małe prowadzenie, ale ostatecznie wygrał Kołobrzeg 25:20.

Set trzeci, bez historii. Akademicy wygrali gładko 25:16. W dwóch ostatnich częściach siły ponownie się wyrównały. Najpierw do remisu zwycięstwem 25:22 doprowadzili goście z Zielonej Góry, by następnie wygrać w tie-breaku do 11 i w całym meczu 3:2.

UKS OPP Powiat Kołobrzeski – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 3:2 (25:22; 25:20; 16:25; 22:25; 11:15)