AZS:

Z Legnicą w lidze i Lesznem w Pucharze Polski. Bojowe nastroje w zespole AZS-u

Real Astromal Leszno będzie rywalem szczypiornistów AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego w rundzie eliminacyjnej Pucharu Polski. Wcześniej jednak do Zielonej Góry w ramach 10. kolejki gier w pierwszej lidze przyjedzie Siódemka Miedź Legnica.

Legniczanie plasują się tuż za podium, mając na koncie 6 zwycięstw i 3 porażki. Odwrotny bilans ma AZS.

Bardzo mocno pracujemy i przygotowujemy się do tego spotkania i mam nadzieję, że efekt końcowy będzie dla nas korzystny, czyli zdobędziemy trzy punkty. Poprawić trzeba wiele rzeczy. Przede wszystkim gra w ataku i skuteczność, nad tymi elementami pracujemy. Musi też zacząć bronić bramka.Ireneusz Łuczak - trener AZS-u

Trener Ireneusz Łuczak niezbyt zadowolony był z losowania przeciwnika rundy eliminacyjnej Pucharu Polski. Rywalem akademików ponownie będzie Real Astromal Leszno. Sporo kontrowersji towarzyszy nowemu regulaminowi rozgrywek Związku Piłki Ręcznej w Polsce, który w ostatniej chwili zablokował na etapie eliminacyjnym możliwość gier z zespołami z Superligi.

To absolutnie nie jest dobry wybór i nie chodzi o to, że jest to drużyna z Leszna. Granie w Pucharze Polski chyba powinno promować piłkę ręczną, a my znowu gramy z zespołem z naszej ligi. Nie wiem czy to jest fajne dla kibiców. Lepiej byłoby, gdybyśmy grali z rywalem, którego nie znamy i wtedy byłoby to ciekawsze. A tak gramy z Lesznem. Wiadomo, że będzie to trudny rywal, ale nie o to chodzi.Ireneusz Łuczak - trener AZS-u

Do Leszna akademicy wyjadą w środę 5 grudnia. W poprzednim meczu ligowym to leszczynianie byli górą wygrywając u siebie 30:22. Poniżej cała rozmowa ze szkoleniowiec AZS-u.

Ireneusz Łuczak – trener AZS-u

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X