Wszystko zgodnie z planem

Spotkanie rozpoczęło się bardzo spokjnie, w czwartej minucie był jeszcze remis 1:1, a po jedenastu minutach gry prowadził już AZS 7:1. I to by było na tyle. Akademicy bardzo dobrze pracowali w defensywie blokiem i wysokimi wyjściami do zawodników atakujących. W takich potyczkach bardzo ciężko utrzymać odpowiednią koncentracje biało – zieloni  po ostatnich doświadczeniach tym razem nie mieli takiego problemu.

Marek Książkiewicz trener KU AZS UZ dziękuje kibicom za wsparcie akcji “AZS na mikołajkowym sygnale”

Wynik spotkania był już przesądzony praktycznie po pierwszym kwadransie gry jednak upust swoim emocjom zielonogórzanie dali dopiero na trzy minuty przed końcem. Kiedy trener Marek Książkiewicz poprosił o przerwę z ławki rezerwowych gospodarzy dało się usłyszeć wyśpiewane słowa jakże popularnej w polskich halach piosenki.

Cyprian Kociszewski zdradził jaki prezent chciałby znaleźć pod choinką

Jeszcze w pierwszej połowie rozgrywający KU AZS UZ Piotr Książkiewicz doznał kontuzji stawu skokowego z przymusu opuścił na moment, a później na stałe parkiet. Uraz okazał się jednak niegroźny.

Piotr Książkiewicz musi odłożyć na jakiś czas wyjście na sanki

Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Winnego Grodu był Paweł Jakób, zdobywca ośmiu bramek. Skrzydłowy AZS najwyraźniej bardzo potrzebował takiego spotkania na przełamanie.

Paweł Jakób zaprzeczył jakoby w AZS grali zawodnicy widmo

Dzięki zwycięstwu ze Startem Konin na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek akademicy zapewnili sobie czwarte miejsce w tabeli. Runda rewanżowa rozpocznie się 26.01 meczem w hali przy ulicy prof. Szafrana z MKS Tęczą Kościan.

KU AZS UZ Zielona Góra – SSRiR Start Konin 39:23 (20:10)