AZS:

Wiktor Zasowski wraca na parkiet! W sobotę zagra z Chrobrym

O tym mówiło się już od dłuższego czasu. Trener Wiktor Zasowski będzie grającym szkoleniowcem siatkarzy AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Decyzja o powrocie na boisko zapadła po meczu z Sobieskim Areną Żagań.

Tym samym AZS będzie miał dwóch grających szkoleniowców. Drugim trenerem od początku sezonu jest środkowy Robert Bitner, a teraz dołączy do niego w charakterze libero Wiktor Zasowski. Panowie z racji pozycji będą grać, ale też obserwować poczynania swoich zawodników. O powodach decyzji Wiktor Zasowski mówił w Radiu Index.

Pomysł rodził się już od dobrego czasu. Kilka jak nie kilkanaście osób z otoczenia siatkarskiego sugerowało, żeby pomóc tym chłopakom. Zapierałem się rękoma i nogami, żeby tego nie robić, ale nie miałem wyjścia. Podjąłem decyzję po meczu w Żaganiu, że trzeba pomóc chłopakom swoją grą na boisku. Naszym celem jest powrót do dobrej gry.Wiktor Zasowski

To nie musi być jedyny powrót na boisko w zespole zielonogórzan.  Prowadzone są rozmowy z Mikołajem Mariaskinem, przyjmującym, który w przeszłości był nawet kapitanem akademików. To działania, które wyglądają jak „pogotowie krawieckie”. AZS szyje, jak może, żeby utrzymać się w II lidze. Wszystko wskazuje, że przyjdzie im stoczyć bój w fazie play-out z Juve Wakmetem Głuchołazy, który też nie wyklucza wzmocnień na najważniejsze mecze sezonu.

Sądzę, że jak się słucha człowieka z boku to dziwnie brzmi i pachnie desperacją. Skład jest bardzo młody. Szczerze mówiąc został popełniony jakiś błąd w tym doborze składu i teraz ciężko to naprawić, ale nie pozwolę i nie dopuszczę do tego, żeby AZS dołował.Wiktor Zasowski

Mecz przedostatniego AZS-u z wiceliderem grupy 4 II ligi Chrobrym Głogów w sobotę o 19:00. Transmisja w Radiu Index. Poniżej cała rozmowa z Wiktorem Zasowskim.

Rozmowa z W. Zasowskim w Radiu Index

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: