Wielki Piątek, ale nie dla Persy

Futsaliści Persy MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego ulegli w zaległym meczu 15. kolejki I ligi Constractowi Lubawie 1:4.

Rywale akademików to w tym momencie najskuteczniejsza defensywa I ligi. W 19. spotkań Constract stracił raptem 44 gole. W Lubawie gospodarze do przerwy prowadzili 2:0. Po zmianie stron honorowe trafienie dla akademików zdobył Michał Greszczyk, wtedy też AZS zaczął grać bez bramkarza, z przewagą graczy w polu. Na niewiele się to stało, bowiem Persa straciła jeszcze jednego gola i ostateczny wynik tego meczu to 4:1 dla gospodarzy.

Ja mam takie przeczucie, że zrobiły swoje te 400 kilometry, które mieliśmy do przejechania. Nie byliśmy takim zespołem jakim prezentowaliśmy się wcześniej. Ciężko taki mecz skomentować, nic się nie układało. Byliśmy zespołem słabszym, ale też się spóźniliśmy, bo na halę dotarliśmy dopiero 50 minut przed spotkaniem. 7 godzin podróży zrobiło swoje.Maciej Górecki, trener Persy MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

KS Constract Lubawa – Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 4:1 (2:0)