Wielka forma siatkarzy [relacja]

Mecz rozpoczął się falstartem AZSu. W pierwszym secie goście wyraźnie dominowali. Grali pewniej w ataku i kontrolowali przebieg gry. Przy stanie 5:6 wrocławianie zaczęli uciekać i żadne zabiegi Tomasza Palucha nie zmieniły postawy naszych siatkarzy. Pierwszy set Zielonogórzanie przegrali 14:25.

Drugi set był wyraźnie inny. AZS szybko wypracował przewagę, którą potem już tylko powiększał. Od tego momentu na parkiecie niepodzielnie rządzili akademicy. Trener gości, Piotr Lebioda z niepokojem obserwował poczynania swoich siatkarzy. Druga partia została wygrana przez AZS 25:14.

Początek trzeciej części był wyrównany, ale to gospodarze ciągle utrzymywali minimalną przewagę punktową. Świetne przyjęcia pozwalały akademikom w pełni kontrolować akcję. W połowie seta wydawało się, że wrocławianie są w stanie odzyskać utracone punkty, ale w końcu sami zaczęli popełniać błędy. Zielonogórzanie wygrali tą partię 25:19. W całym meczu było już 2:1.

Czwarta odsłona była bardzo nerwowa. Obie ekipy doskonale zdawały sobie sprawę o co walczą. Gospodarze byli bardzo blisko wygrania spotkania, co wyraźnie deprymowało gości z Wrocławia. Ostatecznie po wyrównanej walce, AZS wygrał ze stawianą w roli faworyta Gwardią 25:21 w secie i 3:1 w całym spotkaniu.

Następne spotkanie Zielona Góra rozegra 08.03.2014 o godzinie 18:00. Przeciwnikiem AZS-u będzie wtedy niepokonana w play – offach drużyna Victorii Wałbrzych. Będzie to kluczowe spotkanie w ramach walki o 1 ligę. Czy AZS pokona Victorię? Przekonaj się o tym na własne oczy!