AZS:UCZELNIA:

W weekend zagrają tylko siatkarze. Piłkarze ręczni odizolowani

Na antenę Radia Index po wakacyjnej przerwie powróciła Szatnia Akademików. Program traktujący o ligowcach AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego w tym roku akademickim będziemy emitować w środy o 11:15.

Pierwszym gościem był Marek Lemański. Dyrektor biura klubu łączył się z naszym studiem zdalnie, a to pokłosie samoizolacji. Dotyczy ona również całego zespołu szczypiornistów, który uczestniczył w minionym tygodniu w Akademickich Mistrzostwach Polski.

W poniedziałek o 19:00 dostaliśmy o organizatorów Akademickich Mistrzostw Polski w Katowicach, że w drużynie naszego finałowego przeciwnika – Politechniki Opolskiej startował zawodnik, u którego stwierdzono koronawirusa. Jest to reprezentant kraju. Nasze dane trafiły do sanepidu. Czujemy się dobrze, jesteśmy w stałym kontakcie z zawodnikami. Musimy pamiętać, że jesteśmy klubem wielosekcyjnym i nie chcieliśmy prowokować jakiejś niebezpiecznej sytuacji. Postanowiliśmy, że treningi piłkarzy ręcznych w tym tygodniu będą odwołane.

A tym samym sobotni mecz ligowy szczypiornistów AZS-u z Grunwaldem Poznań został przełożony. W rozegranych w ubiegłym tygodniu na Śląsku Akademickich Mistrzostwach Polski, zielonogórzanie wywalczyli złoto w kategorii uniwersytetów i srebro w klasyfikacji open. Sposób na zielonogórzan znalazła Politechnika Opolska.

Gdzie większość zawodników to gracze ekstraligowi, większość przyjechała na AMP-y bezpośrednio ze zgrupowania kadry narodowej, gdzie ten koronawirus się pojawił. Mamy nadzieję, że już teraz wszystko będzie przebiegało sprawnie. Udało nam się mecz z Grunwaldem przełożyć na 30 października, na godzinę 20:00. Dziękuję drużynie z Poznania za zrozumienie całej sytuacji.

W sobotę zagrają natomiast siatkarze. Do Zielonej Góry przyjeżdża Ikar Legnica. Spotkanie rozpocznie się o 15:00 i zostanie rozegrane bez udziału publiczności. Transmisja w Radiu Index.

Cały program Szatnia Akademików do zobaczenia na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: