AZS:

Unikać przestojów i cierpliwie szykować akcje w ataku

Szczypiorniści AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w minioną sobotę przegrali z Grunwaldem Poznań 26:29. To druga porażka akademików w tym sezonie, druga u siebie.

Czego zabrakło i co do poprawki przed kolejnym starciem? Kołowi akademików – Adam Szarłowicz i Kewin Polito twierdzą, że przeciwko Grunwaldowi było za dużo przestojów w grze, gdy zielonogórzanie nie zdobywali bramek. Zbyt szybko i z nieprzygotowanych pozycji próbowali też szturmować bramkę rywali.

Zacięło nam się coś w pewnym momencie, były przestoje i za szybko podejmowaliśmy decyzje rzutowe. Chcieliśmy gonić, żeby jak najszybciej odrobić straty, ale niestety nie wyszło. Wyciągniemy wnioski i poprawimy się na następny raz.Adam Szarłowicz
Mamy przestoje i zastanawiamy się co z tym zrobić. Od następnego tygodnia trenerzy będą coś robić, żeby to wyeliminować. Naprawdę zostawiamy serce na parkiecie.Kewin Polito

W najbliższą sobotę akademicy zagrają na wyjeździe z OKPR-em Warmią Energą Olsztyn. Pojedynek rozpocznie się o 15:30. W tabeli AZS jest na 8. miejscu z dorobkiem 7 pkt. Warmia jest “oczko” niżej z “oczkiem” straty do zielonogórzan.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00