AZS:

Unihokeiści, czyli wreszcie ligowcy

W sobotę swój pierwszy sezon w rozgrywkach ligowych zainaugurują unihokeiści AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Akademicy pod wodzą Bartłomieja Fliegnera będą występować na zapleczu ekstraligi w Opalenickiej Lidze Unihokeja.

Rozgrywki prowadzone są w formie turniejowej. Szczegóły przybliża trener zielonogórskich unihokeistów.

Pierwsza liga to liga regionalna. Wszystkie mecze odbywają się w Opalenicy. Co 2-3 tygodnie na weekend zjeżdżamy tam i gramy po kilka meczów dziennie.Bartłomiej Fliegner

W sobotę pierwszy mecz zielonogórzanie rozegrają o 11:00 z gospodarzem – Spartanami Opalenica. O 12:30 rywalem akademików będzie łączony zespół Spartan i rezerw Viking Nowy Tomyśl, zaś o 16:15 na zakończenie pierwszej kolejki AZS zmierzy się z pierwszym zespołem nowotomyskiego klubu. Cele debiutantów są ambitne.

Naszym celem jest strefa medalowa, a nawet i awans do turnieju zwycięzców lig regionalnych. Jeśli byśmy wygrali ligę, a myślę, że mamy spore szanse, to nie stać nas w tej chwili na ekstraligę.Bartłomiej Fliegner

Co ciekawe, w meczach pierwszoligowych mogą brać udział zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Więcej o unihokeju i sekcji AZS, która wciąż jest otwarta na nowych graczy, w całej rozmowie z Bartłomiejem Fliegnerem poniżej.

Pełny terminarz I kolejki tutaj.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00