U siebie 20 na plus

Szczypiorniści z Winnego Grodu obawiali się drużyny przyjezdnych, która przed tygodniem zremisowała ze Spartą Oborniki Wlkp. 29:29. Mimo wszystko co by się nie działo zielonogórzanie  rozpoczęli mecz z wysokiego C uzyskując prowadzenie 5:2, jednak brzeżanie po słabym początku dopiero w 11. minucie doszli AZS na remis 5:5. Wyrównana walka toczyła się do rezultatu po 11.

Aktualna tabela w zakładce piłka ręczna  —-—>

Przez ostatnie dziewięć minut pierwszej połowy akademicy ciężko pracowali nad uzyskaniem wyraźnej przewagi, dlatego po trzydziestu minutach zmagań Klub Uczelniany mógł cieszyć się z prowadzenia 18:14.
Druga odsłona to zupełna dominacja gospodarzy, w 37. minucie spotkania Paweł Jakób zdobywa 23. bramkę dla swojego zespołu, a piątą z rzędu po wznowieniu gry. W tym czasie przyjezdni nie byli w stanie odpowiedzieć żadnym trafieniem, AZS obejmuje wysokie prowadzenie 23:14. Trener Karlikowski ustawił grę z dwoma obrotowymi, szczególnie często rozgrywający obsługiwali podaniami Waldemara Stanoszka, który w drugiej połowie zdobył trzy bramki oraz wywalczył trzy rzuty karne zamienione później na gole. Strata do zespołu gospodarzy  zmalała, jednak nie na długo. Wynik końcowy potyczki z Orlikiem Brzeg  ustalił Mateusz Kłosowski, celnie wykonując rzut karny już po syrenie końcowej.
Sędziowie dwukrotnie sięgali po czerwone kartoniki, jako pierwszy na trybuny  odesłany został obrotowy AZS Michał Skrzypek (gradacja kar), natomiast w 49. minucie arbitrzy zdyskwalifikowali rozgrywającego SKS Patryka Krawczyka, który sfaulował Cypriana Kociszewskiego łapiąc go za rękę przy rzucie sam na sam z bramkarzem.

KU AZS UZ – SKS Orlik Brzeg 37:27 (18:14)