AZS:

Szczypiorniści: na Wągrowiec będziemy gotowi!

Trudne zadanie przed piłkarzami ręcznymi AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. W sobotę akademicy udadzą się do Wągrowca, na pojedynek z wiceliderem I ligi, Nielbą.

Rywal rzucił najwięcej bramek spośród wszystkich zespołów grupy północnej I ligi. To będzie też pojedynek czołowych strzelców tych rozgrywek. W Nielbie występuje Paweł Gregor, którzy rzucił dotychczas 98 bramek i plasuje się na drugiej pozycji w klasyfikacji strzelców. Trzeci w tym zestawieniu jest jednak gracz zielonogórzan Jędrzej Zieniewicz, z dorobkiem 95 trafień.

Liderzy? Na pewno Paweł Gregor, który rzuca bardzo dużo bramek. Mocna jest też bramka. Artur Gawlik jest bardzo doświadczonym bramkarzem, który odbija bardzo dużo piłek.Marek Kwiatkowski, bramkarz AZS UZ

Zielonogórzanie jednak przyznają, że lubią mierzyć się z Nielbą. Wspomnienia z konfrontacji z wągrowczanami w tym sezonie mają dobre.

Mówiąc kolokwialnie leżą nam. Graliśmy już trzy razy ze sobą. Przed sezonem – w sierpniu i we wrześniu. Te mecze udało się wygrać i tak samo wygraliśmy w pierwszej rundzie u siebie z nimi. Fajnie byłoby to dalej pociągnąć.Kacper Łukaczyn, AZS UZ

Pojedynek w Wągrowcu w sobotę o 18:00. Dodajmy, że w pierwszym meczu obu drużyn w I lidze AZS wygrał 30:25.

Rozmowa z M. Kwiatkowskim i K. Łukaczynem w Radiu Index 15-02

Zobacz więcej
Back to top button
X