Szczypiorniści obiecują prezent na Dzień Matki!

9. miejsce w premierowym sezonie w I lidze, to wielki sukces dla piłkarzy ręcznych AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Akademikom do zakończenia ligowego sezonu pozostał jeszcze tylko jeden mecz.

W minioną sobotę zielonogórzanie przegrali w Płocku z rezerwami Orlen Wisły po rzutach karnych 3:4. W regulaminowych 60 minutach obie drużyny ostrzeliwały swoje bramki. Mecz zakończył się remisem 35:35.

W pewnym momencie szła kontra za kontrą. Oni musieli, bo oni walczą o utrzymanie w I lidze. My też chcieliśmy wygrać bardzo ostatni mecz wyjazdowy. Niestety nie udało się, ale mam nadzieję, że punkty odrobimy w ostatnim meczu u siebie.Marek Kwiatkowski, bramkarz AZS UZ

Gwardia Koszalin będzie ostatnim przeciwnikiem akademików w tym sezonie. Mecz odbędzie się 26 maja w hali UZ przy ul. Prof. Szafrana.

Na pewno możemy się spodziewać walki. Zostawimy całe serducho na parkiecie. Będzie ciekawie, zapraszamy!Michał Pawlisz, bramkarz AZS UZ

W I rundzie zielonogórzanie wygrali w Koszalinie różnicą jednej bramki. Sobotni mecz w Zielonej Górze o 18:00.

Wcześniej wiele imprez bachanaliowych odbędzie się w Zielonej Górze. Dni Kultury Studenckiej zainaugurowała VI edycja Boccia Cup, więcej o niej w drugiej części Szatni Akademików, która do wysłuchania poniżej.