AZS:

Szczypiorniści: do Leszna zgodnie z planem. Następny mecz przełożony

Piłkarze ręczni PKM-u Zachód AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego szykują się do wyjazdowego meczu z MKS-em Realem Astromalem Leszno. Spotkanie odbędzie się w sobotę o 17:00.

Akademicy liczą na komplet punktów, tym bardziej, że rywal w tym sezonie nie zachwyca. Szczypiorniści Realu bronią się przed spadkiem. Przed tygodniem przegrali na wyjeździe z ostatnim w tabeli Borem Oborniki Śląskie. Zielonogórzanie też musieli przełknąć gorycz porażki. Ulegli jedną bramką Śląskowi Forzy Wrocław.

Jedziemy na mecz, trenujemy normalnie, wszystkie nasze sekcje normalnie trenują. Leszno jest niedaleko od nas w tabeli, można powiedzieć, że z nożem na gardle gonią środek w tabeli. Oni są na pozycji spadkowej do II ligi więc, to będzie bardzo ważny mecz.Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS UZ

W kolejną sobotę, 14 marca AZS miał podejmować Olimpię Medex Piekary Śląskie. Mecz odbędzie się jednak w innym terminie. Powód? Koronawirus i zalecenie władz miasta o rezygnacji z dużych imprez publicznych w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Dotarła do nas decyzja prezydenta miasta. Nie chcąc zawieść naszych kibiców, podjęliśmy decyzję o przełożeniu meczu. Wystosowaliśmy już pismo do Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Mamy nadzieję, że pozytywnie przychyli się do naszej prośby. Nie chcielibyśmy rywalizować bez publiczności. Liczymy, że znajdzie się dogodny termin, by móc zagrać przy pełnych trybunach.Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS UZ

Nowa data spotkania AZS-u z Olimpią nie jest jeszcze znana.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: