Szczypiorniści AZS-u poszli śladami Krzyżaków. Grunwald górą

Porażka na początek drugiej rundy w I lidze. Piłkarze ręczni PKM-u Zachód AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego ulegli w niedzielę Grunwaldowi Poznań 24:30 (14:13).

Do meczu z WKS-em, akademicy podchodzili z bojowym nastawieniem. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał wynik 14:13 dla drużyny zielonogórskiego AZS-u.

Wiedzieliśmy na pewno, że postawią twarde warunki i solidną obronę. Zaskoczyli nas swoją wysoką obronąMichał Nieradko, WKS Grunwald Poznań
Mogę pochwalić cały zespół za ambicję, wolę walki i za pierwszą połowę. Ireneusz Łuczak, trener PKM Zachód AZS UZ

Choć gospodarze przez większość spotkania byli w stanie przeciwstawić się wiceliderowi, końcówka należała już do przyjezdnych.

Zabrakło chłodnej głowy. Trochę się zagotowaliśmy. Zabrakło większej konsekwencji, posypały się wykluczenia i grając w osłabieniu trudno było nam wyrównać. Marek Kwiatkowski, PKM Zachód AZS UZ

W najbliższym spotkaniu akademicy zmierzą się z MKS-em Wieluń. Będzie to spotkanie wyjazdowe, które zostanie rozegrane 15 lutego.

Chcemy zawalczyć i wygrać. Jedziemy, żeby wbić się tam i przywieźć trzy punkty. Adam Szarłowicz, PKM Zachód AZS UZ

Po tej kolejce drużyna PKM-u Zachód AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego plasuje się na ósmym miejscu w ligowej stawce.