Historyczny sukces! Ćwiartka Persy!

Futsaliści Persy MOSiR-u AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego pokonali 5:1 Heiro Rzeszów i awansowali do ćwierćfinału futsalowego Pucharu Polski!

Pierwsza połowa w wykonaniu obu ekip senna. Strzały z dystansu akademików były oznaką bezradności w ataku. Rzeszowianie kilkukrotnie poważnie zagrozili bramce świetnie dysponowanego tego dnia Macieja Dudka.

Największe emocje czekały na kibiców w drugiej połowie. Worek z bramkami błyskawicznie otworzył Kacper Konopacki, bowiem już 47 sekund po rozpoczęciu gry. Chwilę potem akademicy zdobyli dwa gole w kilkanaście sekund, stawiając rywali w trudnej sytuacji. Autorami trafień byli Kamil Kruszyński (z rzutu karnego) i Mateusz Biereśniewicz. Trener rzeszowian Łukasz Krawczyk zdecydował się wziąć czas, ale nawet to nie przynosiło widocznych skutków. Groźnie zrobiło się w 31. minucie. Sebastian Fedan podszedł do przedłużonego rzutu karnego, chwilę po szóstym faulu gospodarzy. Wtedy spudłował, ale niecałe 60 sekund później się poprawił i w efekcie przewaga AZS-u zmalała do dwóch bramek. Na odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać, bowiem w 34. minucie Adrian Niedźwiedzki doprowadził do stanu 4:1, a wynik ustalił Kamil Kruszyński.

Goście robili co mogli, ale wszystko, łącznie z arbitrami, sprzyjało dziś akademikom. Ostatecznie AZS wygrał 5:1.

Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Heiro Rzeszów 5:1 (0:0)

21′ Kacper Konopacki

24′ (k), 38′ Kamil Kruszyński

24′ Mateusz Biereśniewicz

32′ Sebastian Fedan

34′ Adrian Niedźwiedzki