Szatnia Akademików wróciła! Górecki, Łuczak i Zasowski

Szatnia Akademików dziś powinna się nazywać „Szatnią Podróżników”. Futsaliści byli w Białymstoku, szczypiorniści w Malborku, a siatkarze w Oławie. Bilans tych wypraw, to dwa zwycięstwa i jedna porażka.

Gościem pierwszego w nowym roku akademickim programu był Maciej Górecki, trener futsalistów, którzy w niedzielę w Białymstoku pokonali zespół Heliosa 4:2, po dwóch trafieniach Michała Greszczyka i Kacpra Konopackiego. Akademicy po dwóch kolejkach mają komplet zwycięstw, a w najbliższą niedzielę podejmą ostatni w tabeli Vamos Gdańsk. Trener przestrzegał w programie przed lekceważeniem rywala. Mówił także o tym, co musiałoby się stać, aby AZS zagrał w ekstraklasie. Program z Maćkiem Góreckim do zobaczenia powyżej.

Szczypiorniści też sporą część weekendu spędzili w autokarze, ale podróż nie była na darmo, bo zielonogórzanie po rzutach karnych wygrali z Pomezanią Malbork. W regulaminowym czasie był remis 25:25 i sporo dziwnych gwizdków sędziów, o czym opowiadał Ireneusz Łuczak.

Na stanowisku trenera oficjalnie zadebiutował w II lidze Wiktor Zasowski. Jego siatkarze mecz w Oławie z Olavią zaczęli obiecująco, bo w pierwszym secie prowadzili 20:16, ale młodość uległa doświadczeniu w końcówce pierwszej partii. Gospodarze wygrali 25:23, a kolejne dwa sety dwukrotnie do 18. Porażkę 0:3 podsumował nowy szkoleniowiec zielonogórzan.

Szatnia Akademików w każdy poniedziałek o 13:00. Powtórka w Akademickim Radiu Index o 20:00.