AZS:UCZELNIA:

Szatnia Akademików: sportowcy niepełnosprawni AZS w czołówce Europy

Sekcja osób niepełnosprawnych prężnie działa w AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Działania akademików dostrzeżono w Europie.

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to cykl zmagań właśnie dla osób z niepełnosprawnościami. Cały projekt został zgłoszony do konkursu organizowanego przez Komisję Europejską – #BeInclusive Awards. O jego szczegółach mówiła w Szatni Akademików Marta Dalecka, szefowa sekcji sportu osób niepełnosprawnych w AZS-ie.

Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej skierowana do instytucji publicznych, prywatnych i pozarządowych, których projekty nastawiane są właśnie na działania społeczne wykluczonych grup, w tym osób z niepełnosprawnościami.Marta Dalecka

Projekt AZS-u już teraz zakwalifikował się do ścisłego finału. Kapituła doceniła m.in. organizację bicia Rekordu Guinnessa w grze boccia.

Jesteśmy w najlepszej dziewiątce projektów z grona 181 zgłoszonych instytucji z całej Europy. To niebywały sukces! Nasz uczelniany KU AZS UZ organizował dwie imprezy w ramach tego cyklu Integracyjnych MP AZS.Marta Dalecka

Zwycięzcę poznamy 1 grudnia. Zwykle finał gali odbywał się w Brukseli. Tym razem gala odbędzie się w formie online.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X