AZS:UCZELNIA:

Szatnia Akademików: Jak połączyć wyczynowy sport z nauką?

Narodowa Reprezentacja Akademicka to projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego polegający na wsparciu procesu kształcenia studentów-sportowców i umożliwienie im połączenia kariery sportowej z nauką.

Jak jego realizacja wygląda na przykładzie Uniwersytetu Zielonogórskiego i studentów naszej uczelni? O tym rozmawialiśmy w Szatni Akademików. Gościem programu była dr Ewa Skorupka z Wydziału Nauk Biologicznych, kierownik Pracowni Sportu i Promocji Zdrowia.

Nigdy chyba nie było łatwo połączyć naukę ze sportem. Wynika to też często z bardzo dużej specyfiki poszczególnych dyscyplin sportowych. Czy to są studenci kierunku wychowanie fizyczne? Tak, akurat w naszym projekcie mamy pięciu studentów i czterech z nich to studenci kierunku wychowanie fizyczne. Jedna studentka studiuje na Wydziale Ekonomii i Zarządzania.

W Zielonej Górze programem objęci są pięcioboiści – Natalia Dominiak i Kamil Kasperczak, przedstawiciele skoków na trampolinie – Krystyna Kleszcz i Maciej Wyskiel, a także zapaśniczka Aleksandra Wólczyńska. Na co mogą liczyć sportowcy, którzy znajdują się w Narodowej Reprezentacji Akademickiej?

Student może odbyć dzięki temu 100 godzin w formie indywidualnej. Studenci mogą nadrobić momenty, gdy byli nieobecni na zajęciach, z powodu zawodów czy zgrupowań. Mogą to robić zdalnie, czyli wszędzie, gdzie akurat są.

Więcej na ten temat w całej Szatni Akademików. Program do zobaczenia na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: