Świetna druga połowa i pewne zwycięstwo szczypiornistów!

Drugie zwycięstwo w I lidze, a pierwsze przed własną publicznością odnieśli w sobotni wieczór szczypiorniści PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Akademicy pokonali pewnie MKS Real Astromal Leszno 26:19 (12:10).

Początek spotkania wyrównany, ale ze sporą ilością błędów i nerwów z obu stron. Te szybciej opanowali goście, którzy po golu Michała Przekwasa w 13 minucie prowadzili 6:3. AZS zabrał się do odrabiania strat i 6 minut później, po golu Szymona Gołębiowskiego doprowadził do remisu, a w 25 min., po golu Alana Harasymka objął prowadzenie, które jeszcze powiększył do przerwy, do dwóch bramek.

Drugą połowę akademicy zdominowali. Z każdą kolejną minutą zarysowywała się coraz większa przewaga zielonogórzan. Od początku spotkania świetnie w bramce zielonogórzan spisywał się Marek Kwiatkowski.

Bohaterów to tutaj nas było dzisiaj piętnastu. Trzeba jeszcze dodać do tego kibiców i trenerów. Myślę, że w końcu zagraliśmy tak, jak sobie zakładamy od początku sezonu. Od początku mieliśmy nadać ton temu meczowi, a nie gonić z -6 czy -7. Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną.Marek Kwiatkowski, bramkarz PKM Zachód AZS UZ

W drugiej połowie bardzo skuteczni byli Daniel Mieszkian i Jędrzej Jasiński. Najwięcej, 6 bramek rzucił dla zielonogórzan Adrian Franaszek.

O tym meczu, jak również o zwycięstwie 3:0 siatkarzy AZS UZ w Legnicy z Ikarem będziemy mówić w poniedziałek w Szatni Akademików. Program o 13:00 w Radiu Index.