Stal Grudziądz rozbija AZS

Akademicy przegrywają z faworytem

Siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego w fatalnym stylu przegrali we własnej hali ze Stalą Grudziądz 1:3. To pierwsza w styczniu porażka akademików.

Przez większą część pierwszego seta AZS utrzymywał niewielką przewagę, którą udało się dowieźć do końca tej partii i wygrać do 21. Kolejne trzy sety jednak padły łupem gości. Każda z następnych partii rozpoczynała się od wysokiego prowadzenia grudziądzan. Akademicy gonili, ale strata do przyjezdnych za każdym razem była zbyt duża, choć w czwartym secie prawie udało się wyrównać. Niestety, przy stanie 15:16 ponownie odskoczyła Stal. Ostatecznie zielonogórzanie przegrali 1:3.

Zdaniem szkoleniowca AZS-u taki przebieg wydarzeń mógł być spowodowany słabszą postawą jego zawodników na treningach.

Nasz zespół miał dwa oblicza. Domyślam się, że to wynika z naszej pracy na treningach. Nie wyglądała ona ostatnio dobrze. Ja już półtora tygodnia temu zwracałem chłopakom uwagę, żeby wziąć się do roboty. Nie wiem czy chłopaki mają głowy w chmurach, może poczuli się za mocni. Mam nadzieję, że dzisiejszy zimny prysznic sprowadzi ich na ziemię. Krzysztof Dobek, trener AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego.

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Stal Grudziądz 1:3 (25:21; 14:25; 17:25; 20:25)

AZS wygrał tylko w pierwszym secie, następnie przegrywał do 14, 17 i 20 i w rezultacie trzy punkty jadą do Grudziądza. Więcej o tym spotkaniu w poniedziałkowej “Szatni akademików”. Program o godzinie 13:00 w Radiu Index.