Srebrny medal to sukces, ale niedosyt też jest

Tenisiści stołowi Uniwersytetu Zielonogórskiego zostali srebrnymi medalistami Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii uniwersytetów, które odbyły się w Warszawie.

Na podium zielonogórzan wyprzedził tylko toruński Uniwersytet Mikołaja Kopernika. W klasyfikacji generalnej nasi studenci uplasowali się na dziewiątej pozycji. Mistrzowski tytuł wywalczyła Politechnika Rzeszowska.

Zielonogórzanie zaczęli od porażki z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy 1:3, następnie wygrali z Uniwersytetem Warszawskim 3:1 i ulegli warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego 1:3. Fazę grupową nasz zespół zakończył na trzecim miejscu.

W kolejnej fazie zmagań UZ pokonał Politechnikę Opolską 3:2 i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu 3:0.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Kamil Schauer, Jakub Leśniewski, Michał Bartoszewski, Hubert Lubin i Grzegorz Felkel.

Turniej w Radiu Index ocenił Grzegorz Felkel, członek srebrnej drużyny zielonogórzan.