AZS:

Sportowcy z Uniwersytetu Zielonogórskiego nagrodzeni! “Raz w roku nie jesteśmy w dresach”

Raz w roku sportowcy studiujący na naszej uczelni spotykają się z władzami Uniwersytetu Zielonogórskiego. W tym roku też mieli się czym pochwalić. Zdobywali medale m.in. Akademickich Mistrzostw Polski.

W gronie nagrodzonych byli m.in. tenisiści stołowi naszej uczelni. Drużyna Uniwersytetu Zielonogórskiego w składzie: Daniel Jokiel, Jakub Leśniewski, Kamil Nalepa, Kamil Schauer i Oskar Sroczyński sięgnęła po złote medale w rywalizacji uniwersytetów.

Bardzo udany sezon. Zdobyliśmy złoto w klasyfikacji uniwersytetów. Ostatnio zdobywaliśmy medale, ale przeważnie srebrne. Przyszło do nas paru młodych zawodników, wzmocniliśmy się i są tego owoce. Fajnie się spotkać w takim gronie, troszeczkę inaczej ubrani niż zawsze, nie w dresach. To też jest integracja z innymi sekcjami. Ważne wydarzenie w naszym kalendarzu i z miłą chęcią tu przychodzimy.Kamil Schauer, tenisista stołowy

Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego uważa, że był to dobry rok dla uczelnianego środowiska sportowego.

Jest taki dzień w roku, gdy spotykamy się z władzami uczelni, na zaproszenie prof. Wojciecha Strzyżewskiego. Są wszyscy medaliści akademickich rozgrywek w poszczególnych dyscyplinach. Chcemy co roku podziękować zawodnikom i trenerom na płaszczyźnie akademickiej.Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS UZ

Studentom gratulował profesor Wojciech Strzyżewski, prorektor ds. studenckich oraz prof. Zdzisław Wołk, który w tym roku obchodzi jubileusz dziesięciolecia prezesowania zielonogórskiemu AZS-owi. Obaj panowie otrzymali klubowe koszulki. Prof. Strzyżewski z numerem 1, a prof. Wołk z numerem 10. – Cóż to by była za uczelnia, gdybyśmy nie mieli sportowców i to na przyzwoitym poziomie – podsumował prorektor ds. studenckich.

Pełną listę nagrodzonych prezentujemy poniżej.

Download (PDF, 98KB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: