“Specjaliści od piątych setów” fundują dreszczowiec na koniec rundy zasadniczej

Siatkarze wygrywają z Trójką Nakło 3:2

Zwycięstwem 3:2 z Trójką Nakło siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego zakończyli zmagania w sezonie zasadniczym drugiej ligi. Przed następną fazą play-off zielonogórzanie niezmiennie zajmują 4 miejsce.

Niewiele na początku wskazywało na to, że spotkanie zakończy się po pięciu setach. Nakielanie wyszli skoncentrowani i na luzie, a to pozwoliło im lepiej rozpocząć seta pierwszego. W połowie partii do głosu doszli akademicy, którzy na swoją korzyść rozstrzygnęli wynik premierowej części meczu. Kolejnego seta także wygrali gładko, bo 25:16 i zapowiadało się na szybkie zwycięstwo gospodarzy.

Początek kolejnej częściej również dla akademików, ale szybko wyrównali i odskoczyli siatkarze z Nakła. Po ich błędzie w pewnym momencie mieliśmy jednak remis po 18, a później minimalne prowadzenie AZS-u. Końcówka należała jednak do gości, którzy wygrali 25:22. W kolejnym secie nakielanie nadal byli na fali wznoszącej. Przez dłuższy czas prowadzili, zielonogórzanom udało się nawet pod koniec wyrównać, ale do remisu w całym meczu doprowadziła jednak Trójka Nakło.

Set piąty w większości kontrolowany przez AZS, ale końcówkę trzeba było rozegrać na przewagi i tutaj wygrali gospodarze 20:18.

Zwycięstwo, jak każde cieszy, ale takie potrafią też hartować. Szkoda jednak, że nie dobiliśmy przeciwnika na 3:0. Mecz obfitował w dużą ilość błędów. Były też wahania gry i nastrojów. Przeciwnik przyjechał bez kompleksów. To, że jest na ósmym miejscu nic nie znaczy. Po dwóch setach moi zawodnicy myśleli, że wygrają półśrodkami. Stracili dokładność, pewność gry i Nakło to wykorzystało. <span class="su-quote-cite">Krzysztof Dobek, trener AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego</span>

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Trójka Nakło 3:2 (25:22; 25:16; 22:25; 21:25; 20:18)

Więcej szczegółów o tym spotkaniu w poniedziałkowej “Szatni akademików” w Radiu Index o 13:00.