Siatkarze znów z niczym. Sobieski przełamuje się w Zielonej Górze po pięciu latach

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego pozostaje bez zwycięstwa przed własną publicznością w tym sezonie. W sobotę zielonogórscy siatkarze ulegli Sobieskiemu Arenie Żagań 0:3.

Kluczowym momentem spotkania była końcówka pierwszego seta. Zielonogórzanie prowadzili 24:22 i żadnej z piłek setowych nie wykorzystali. Co więcej, sami popełnili błędy, które kosztowały ich zwycięstwo w tej partii. Ostatecznie Sobieski triumfował w inauguracyjnej odsłonie 26:24. W drugiej partii akademicy dotrzymywali kroku do połowy, ale końcówka znów należała do “Wojskowych”. Sytuacja powtórzyła się także w trzecim secie. Zielonogórzanie znów nie wykorzystali swoich szans i kolejny raz ulegli na przewagi 27:29 oraz w  całym meczu 0:3. Dla Sobieskiego to długo wyczekiwany triumf w Winnym Grodzie. Ostatni raz „Wojskowi” w hali przy ul. prof. Szafrana wygrali w sezonie 2011/2012. W świąteczną sobotę, 11 listopada AZS uda się na bardzo trudny teren do Głogowa, gdzie zmierzy się z Chrobrym. Poniżej wypowiedź Macieja Januszewskiego i Pawła Skibickiego. Więcej pomeczowych komentarzy w Szatni Akademików. Program w poniedziałek o 13:00 w Akademickim Radiu Index.