Siatkarze po raz pierwszy w sezonie zgarniają pełną pulę!

Trzech setów potrzebowali siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego, by wygrać na wyjeździe z faworyzowanym Treflem Lębork. Dla akademików to pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Siatkarze z Zielonej Góry od początku zdominowali rywali grając dobrze środkiem i zagrywką. Przy stanie 15:19 trener z Lęborka poprosił o przerwę, ale czas ten lepiej spożytkowali akademicy, którzy dowieźli korzystny rezultat do końca pierwszego seta, w którym wygrali do 16.

Kolejna partia była bardziej wyrównana, oba zespoły solidarnie wymieniały się prowadzeniem. Przy stanie 9:9 na chwilę odskoczyli gospodarze, ale tylko po to, by za chwilę w korzystniejszej sytuacji ponownie znaleźli się siatkarze AZS-u. W końcówce o czas ponownie poprosił szkoleniowiec Trefla Edward Pawlun, ale ostatecznie drygiego seta ponownie wygrali goście, tym razem 25:22.

Ostatnia część meczu to w dalszym ciągu konsekwentne stosowanie taktyki narzuconej przez trenera Krzysztofa Dobka i pewne zwycięstwo do 20 i w całym meczu 3:0.

Trefl Lębork – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 0:3 (16:25; 22:25; 20:25)

Więcej szczegółów na temat spotkania w poniedziałkowej “Szatni akademików” w poniedziałek o godzinie 13.00 na antenie Radia Index.