Siatkarze po raz pierwszy wygrywają u siebie!

Na ten moment akademicy czekali bardzo długo! 2 grudnia to dzień, w którym AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego pierwszy raz wygrali przed własną publicznością. Podopieczni Wiktora Zasowskiego wygrali z Bielawianką Bester Bielawa 3:1 (25:22, 20:25, 25:20, 25:19).

Już pierwszy set pokazał, że akademicy mają apetyt na sprawienie niespodzianki. Zespół grał ambitnie i konsekwentnie. Wprawdzie w pierwszym secie zielonogórzanie przegrywali już 17:20, ale dzięki piorunującej końcówce odnieśli zwycięstwo. W kolejnej odsłonie goście szybko zbudowali przewagę, którą mimo kilku zrywów gospodarzy dowieźli do końca. Trzeci i czwarty set to koncertowa, ale przede wszystkim konsekwentna gra zielonogórzan. Jednym z bohaterów był Jakub Skadorwa, który ostatni mecz u siebie z Gwardią Wrocław opuszczał na noszach ze uskarżając się na problemy z sercem. Teraz wrócił i w końcówce spotkania był liderem zielonogórzan. Poniżej rozmowa z bohaterem akademików, a więcej wypowiedzi w poniedziałkowej Szatni Akademików. Program o 13:00 w Akademickim Radiu Index.