Siatkarze w końcu odpalili! I to od razu z liderem!

To był bez wątpienia najlepszy mecz w sezonie w wykonaniu siatkarzy AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Do dobrej  gry doszedł także świetny wynik.

Podopieczni Jakuba Pudzianowskiego pokonali lidera grupy IV drugiej ligi, zespół Sobieskiego Areny Żagań 3:1.

Jakub Pudzianowski – trener AZS UZ

Pierwszego seta zielonogórzanie wygrali 25:21, wreszcie na swoją korzyść rozstrzygając końcówkę partii. W drugiej odsłonie do 18 triumfowali goście, ale dwa kolejny sety padły już łupem akademików. AZS wygrał trzecią partię do 18, czwartą do 19. Gospodarze świetnie grali zwłaszcza w obronie.

Przemysław Kępski – kapitan AZS UZ

To dopiero trzecia wygrana akademików w sezonie, która pozwoliła awansować na szóste miejsce w tabeli. Tuż za zielonogórzanami plasuje się AZS UAM Poznań – najbliższy rywal ekipy Jakuba Pudzianowskiego. W sobotę oba zespoły zagrają w stolicy Wielkopolski.